COVID-19 situacija: pandemija neslūgsta – susirgo dar 15 gyventojų. Į Lazdijus šiandien parvežta 270 dozių vakcinos, gauti 4 deguonies koncentratoriai
Į Lazdijus šiandien per pietus rajono savivaldybės transportu parvežta antroji vakcinos nuo COVID-19 ligos siunta. Ją parsivežė Lazdijų rajone vakcinaciją organizuojančios įstaigos: VšĮ ,,Lazdijų savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centras“ – 150 dozių bei UAB ,,Lazdijų sveikatos priežiūros centras“ – 120 dozių. Įstaigų medikai iškart po pietų pradėjo skiepyti joms priskirtų Veisiejų, Kapčiamiesčio bei Lazdijų socialinės globos namų darbuotojus bei gyventojus, taip pat – dializuojamus ligonius ir Lazdijų ligoninės Paliatyviosios slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientus. Rytoj bus skiepijami kiti prioritetinėms grupėms priklausantys asmenys.
Antroji gera žinia – šiandien po pietų Lazdijų rajono savivaldybei tiekėjai jau pristatė 4 deguonies koncentratorius, kuriuos savivaldybė nupirko, kad būtų užtikrinta sergančiųjų COVID-19 liga priežiūra sunkesnės būklės ligoniams. Ši įranga iškart bus perduota Lazdijų ligoninei ir socialinės globos namams, kuriems jų reikės labiausiai.
Šios dienos duomenimis, COVID-19 liga susirgo 15 rajono gyventojų. Iš jų 2 – Lazdijų ligoninės darbuotojai, 1 – Lazdijų miesto seniūnijos darbuotoja ir 1 – Lazdijų socialinės globos namų darbuotoja. Kiti susirgimai yra priskiriami šeimų židiniams.
COVID-19 ligos suvaldymas didele dalimi sieja su skiepais. Jų skirstymui, kaip parodė pastarųjų dienų atvejai Lietuvoje, trūksta skaidrumo. Dėl tos priežasties sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas priėmė specialų sprendimą.
Su juo galite susipažinti:
https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/grieztinama-skiepijimo-nuo-covid-19-ligos-organizavimo-kontrole
Informacija atnaujinta 2021-01-13 17:03
Lazdijų rajono savivaldybė