Pradžia

COVID-19 situacija rajone ir jos valdymas

COVID-19 situacija rajone ir jos valdymas

Augantys susirgusiųjų skaičiai visoje Lietuvoje ir Lazdijų rajone rodo, kad situacija dėl COVID-19 kasdien tampa sudėtingesnė. Nuotoliniu būdu reguliariai posėdžiaujanti savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija reaguoja į visus pokyčius ir priima svarbius sprendimus. Dalinamės naujausiomis žiniomis apie susirgimus ir situacijos valdymo veiksmus.

Intensyviai testuojami Kapčiamiesčio bei Veisiejų socialinės globos namų gyventojai bei darbuotojai. Vakar 39 tyrimai buvo atlikti Kapčiamiesčio globos namų gyventojams bei kolektyvo nariams. Paaiškėjo 26 nauji susirgimai: 15 gyventojams bei 11 - darbuotojams. Trijų asmenų tyrimų rezultatai paaiškės artimiausiu metu. Kapčiamiesčio globos namų direktorės L. Janulevičienės teigimu, sergantieji jaučiasi pakankamai gerai, nejaučia COVID-19 infekcijai būdingų simptomų, jų būklę stebi gydytoja. Globos namuose yra pakankamas apsaugos priemonių rezervas, patalpos nuolat vėdinamos, dezinfekuojamos. Kartą per savaitę dezinfekciją, naudojant garus, ultravioletinius spindulius ir kt., atlieka specializuota įmonė.

Situacija Veisiejų socialinės globos namuose paaiškės artimiausiu metu, gavus tyrimų rezultatus. Tuomet bus imtasi atitinkamų veiksmų.

Ketvirtadienio duomenimis, Lazdijų rajone iš viso nustatyta 63 susirgimai COVID-19 liga.

Šiandien situacija Lazdijų ligoninėje ir kitose sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiose įstaigose išlieka stabili.

Šiuo metu pagal sergamumą esame 49 vietoje iš 60 Lietuvos savivaldybių. Bet turime būti pasiruošę ir blogėjančiai situacijai, tad labai prašome nerizikuoti savo bei artimųjų sveikata ir laikytis visų šiuo metu galiojančių karantino apribojimų. Venkime nereikalingų kontaktų, saugokime save ir kitus.

Dėkojame visiems medikams, socialiniams darbuotojams ir tiems, kurie šiuo, visiems sunkiu, metu dirba tam, kad Lazdijų rajono gyventojai būtų sveiki, o situacija suvaldyta.

Informacija atnaujinta 2020-12-17 19:56