Pradžia

Eismas žiemos sąlygomis jau prasidėjo: kviečiame drauge rūpintis saugumu

Eismas žiemos sąlygomis jau prasidėjo: kviečiame drauge rūpintis saugumu

Ruduo baigiasi. Apie tai byloja ne tik kalendorius, bet ir orai. Dėl drėgmės ir žemiau nulio laipsnių nukritusios temperatūros ant  kelių, o ypač – ant tiltų, tiltelių, perėjų susiformuoja plikledis, kurio skubėdami rytais dažnai nepastebime. Tai  gali tapti rimtų autoįvykių, traumų priežastimi.

Todėl primename:

  • skubėdami į darbus automobiliais ar pėsčiomis pasitikrinkite, ar kelio danga nėra apledėjusi.
  • rinkitės saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį.
  • nepamirškite, kad gali būti apledėjęs ne visas kelias, o tik jo ruožai, todėl stabdymo atstumas – posūkiuose ar stabdant esant reikalui, gali gerokai pailgėti.

Kad žiema neužkluptų netikėtai, savivaldybės vadovai su seniūnijomis jau aptarė kelių priežiūros kaimuose, gyvenvietėse tvarką bei prioritetus:

  • didžiųjų kelių bei miesto gatvių, kurie priklauso AB „Via Lietuva“ valymu bei barstymu rūpinsis AB „Kelių priežiūra“. Su šia įmone nuolat kontaktuos ir situaciją aptars atsakingi rajono savivaldybės darbuotojai;
  • seniūnijos yra sudariusios sutartis su ūkininkais, kurie kasmet valo vietinės reikšmės kelius. Bus laikomasi tų pačių prioritetų: pirmiausia valomi keliai, kuriais važiuoja mokykliniai autobusiukai, taip pat didesnių kaimų ir gyvenviečių keliai, kurie daugiau yra naudojami, gyventojai jais vyksta į darbą;
  • seniūnijoms šiemet perkami konteineriai žvyro-druskos mišiniui laikyti, kad esant būtinybei greičiau būtų galima pabarstyti apledėjusius šaligatvius, mokyklų kiemus, viešojo naudojimo zonas, taip pat įkalnes, kitas pavojingas kelių vietas.

Dėl kelių priežiūros žiemos sąlygomis kviečiame rajono gyventojus bendradarbiauti, bendrauti su seniūnais, informuoti apie kylančias problemas. Kiek įmanoma, stengsimės padėti visiems.

Tikimės Jūsų supratingumo ir geranoriškumo.

Informacija atnaujinta 2024-11-15 15:34