Pradžia

Forumas „Įtrauktis mokyklos bendruomenėje: iššūkiai, atsakymai ir susitarimai“

Forumas „Įtrauktis mokyklos bendruomenėje: iššūkiai, atsakymai ir susitarimai“

Šiandien Lazdijų kultūros centre vyko forumas ugdymo įstaigų bendruomenėms „Įtrauktis mokyklos bendruomenėje: iššūkiai, atsakymai ir susitarimai“. Jame dalyvavo rajono savivaldybės, ugdymo įstaigų atstovai ir pranešėjai.

Renginį sveikinimo žodžiais pradėjo Lazdijų rajono savivaldybės vicemeras Dalius Mockevičius. „Ši tema – įtraukusis ugdymas – apie mus visus: vaikus, mokytojus, mokinius, tėvelius ir visas bendruomenes. Apie bendrystę, patirtis, tobulėjimą, sprendimų ir galimybių ieškojimą, kad kiekvienas iš mūsų surastų geriausias ir efektyviausias priemones, kad sėkmė lydėtų kiekvieną dieną. Tik mes visi kartu diskutuodami, analizuodami galime surasti tuos kelius, kad įtraukusis ugdymas taptų mūsų kasdienybe, skatintų tobulėjimą“, – sveikindamas kalbėjo vicemeras.

Kultūrinis iššūkis „Aš esu“ nepaliko abejingų

Didelio forumo dalyvių susidomėjimo sulaukė Autizmo paramos fondo „Pokyčių ambasada“ vadovės Klementinos Gruzdienės ir režisierės Aurelijos Savickienės kartu prodiusuotas dokumentinis filmas „Aš esu“, apie vaikų raidos sutrikimus ir jų įvairovę bei įtrauktį. Filmas parodo autistiško pasaulio realybę: nuo išgirstos diagnozės ir priėmimo bei atmetimo reakcijų, ašarų, kai galvoji, kad jau nebepajėgi, patyčių ir iš vaikų, ir iš suaugusiųjų, empatijos stokos, iki vilties ir noro būti visuomenės dalimi. Filmas nepaliko abejingų, forumo dalyviai po peržiūros neslėpė emocijų.

Diskusija – kelias link atsakymų į nepatogius klausimus

Diskusijos kuratorė socialinių mokslų daktarė ir pokyčių konsultantė Irena Blaževičienė pakvietė ugdymo įstaigų ir savivaldybės administracijos atstovus į bendrą, atvirą diskusiją „Ką svarbu numatyti kuriant įtrauktį mokykloje? Apie ką nepatogu kalbėti?“. Joje dalyvavusi savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Asta Zablackienė akcentavo, kad savivaldybės iniciatyva ne tik organizuojami mokymai mokytojams ir kitiems specialistams, bet ir investuojama į erdves, kurios padeda mokiniams prisitaikyti, geriau jaustis mokykloje.

Įtrauktis – naujas gyvenimo būdas

Forume taip pat pranešimus skaitė Švedijos įtraukių mokyklų praktikė, kognityvinės elgesio terapijos specialistė Jurgita Peter Jonsson „Įtrauktis 24/7. Mokslo ir gyvenimo patikrinta praktika“, integralios mokyklos Šveicarijoje vadovas, integralios pedagogikos praktikas Armin Sieber „Mokytojai, jūs ne vieni!“ ir socialinių mokslų daktarė ir pokyčių konsultantė Irena Blaževičienė „Įtrauktis – naujas gyvenimo būdas. Socialinio ir emocinio ugdymo vaidmuo“. Forumo dalyviai atliko kūrybines užduotis komandose, ieškojo sprendimų, atsakymų, diskutavo ir išsinešė daug naudingų idėjų, kurias pritaikys savo ugdymo įstaigose.

 

Projektas finansuojamas Europos sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.

Informacija atnaujinta 2024-10-29 19:10