Lt
Pradžia

Į Lazdijų rajoną turistus vilioja edukacijų įvairovė

Į Lazdijų rajoną turistus vilioja edukacijų įvairovė

Lazdijų rajono muziejuose organizuojamos edukacijos ir ekskursijos sulaukia didžiulio turistų susidomėjimo. Čia plūsta lankytojai iš visos Lietuvos, o edukacijų įvairovė stebina net daug ko mačiusius.

Lazdijų rajono muziejai – labai skirtingi ir saviti: vieni yra naujai įrengti, modernūs ir netradiciniai, kiti, priešingai, dvelkia istorija ir tradicijomis. Šie muziejai ir juose organizuojami renginiai bei edukacijos pritraukia begales turistų, kurie atvyksta iš įvairiausių Lietuvos kampelių: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Pagėgių, Kaišiadorių, Druskininkų, Varėnos, Marijampolės, Alytaus miestų ir rajonų.

Rajone įsikūrę muziejai stebina edukacijų gausa bei įvairove: Ebru dažais piešimas, dovanų dėžučių piešimas ir gamyba, medžio medalių dažymas, kvepiančių maišelių kūrimas, Baltų ženklų edukacija, arbatų iš vaistažolių degustacija, M. Gustaičio poezijos edukacija, siūlų paukštelių ir lėlyčių gamyba, Veisiejų S. Gedos poezijos pristatymo edukacija, botagėlio gamyba, medaus edukacija bei daugelis kitų. Edukacijose vyrauja pusiausvyra tarp senųjų amatų ir šiuolaikinių rankdarbių, kiekvienas užsiėmimas pasakoja savo istoriją. Prasmingai ir įdomiai čia laiką gali praleisti kiekvienas.

Turistus taip pat vilioja šiuolaikiškai įrengti muziejai, persmelkti istorijomis ir prisiminimais. Nepaprasto dėmesio sulaukia ir lankytojų akį traukia neseniai įsikūręs Laisvės kovų muziejus. Jame pasakojami XX amžiaus Lietuvos laisvės kovotojų prisiminimai. Pats muziejus yra labai modernus, turi daug interaktyvių ir šiuolaikiškų ekspozicijų. Muziejaus rūsyje išlikusios kankinimo kameros, kurios pasakoja sukrečiančias laisvės kovotojų istorijas.

Neseniai įvestas minimalus muziejų lankymo mokestis lankytojų neatgrasė. Pasak Lazdijų krašto muziejaus muziejininkės-edukatorės, laikinai einančios direktoriaus pareigas Daivos Andruškevičienės, į rajono muziejus ir toliau plūsta turistai bei lankytojai iš visos Lietuvos.

Informacija atnaujinta 2022-08-05 15:37