Nuo 2013 metų kasmet, o nuo 2023-ųjų – kas dvejus metus vykstantis tautodailės konkursas „Sidabro vainikėlis“ – vienas svarbiausių šalies jaunųjų tautodailininkų renginių, skatinantis mokinius pažinti lietuvių liaudies meno tradicijas ir amatus. Konkursu siekiama ugdyti vaikų ir jaunuolių domėjimąsi liaudies dailės paveldu, puoselėti kūrybiškumą bei pagarbą tautinėms vertybėms.
Konkurso „varžytuvės“ prasideda rajoniniu turu, kuriame pristatomi tradiciniams lietuvių liaudies vaizdinės dailės ir dailiųjų amatų žanrams priskiriami kūriniai: medžio skulptūra, taikomieji medžio dirbiniai ir raižiniai, karpiniai, pinti vytelių bei kitų tradicinių žaliavų gaminiai, kalvystės dirbiniai, keramika, tekstilė, paprotinės dailės objektai – margučiai, kaukės, verbos, sodai ir kiti darbai.
Šiemet jaunieji Lazdijų krašto amatininkai konkursui pristatė kabančiuosius sodus, karpinius, juostas, medžio dirbinius ir margučius.
Rajoninis konkurso „Sidabro vainikėlis“ turas jau įvyko – komisijos atrinkti darbai keliauja į regioninį etapą, kuriame toliau varžysis su kitų savivaldybių jaunųjų kūrėjų darbais.
Konkurse dalyvavo:
Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija:
- Kornelija Smirnovaitė, II g a klasės mokinė (mokytoja Lina Žaliauskienė);
- Kipras Maknickas, I g a klasės mokinys (mokytoja Lina Žaliauskienė);
- Rugilė Kolkaitė, III g c klasės mokinė (mokytoja Lina Žaliauskienė);
- Gustė Kazlauskaitė, 8 a klasės mokinė (mokytoja Lina Žaliauskienė);
- Kamilė Klinkevičiūtė, III g b klasės mokinė (mokytoja Lina Žaliauskienė);
- Gustė Piličiauskaitė, III g c klasės mokinė (mokytojas Audrius Goberis).
Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazija:
- Simona Černeckaitė, II g a klasės mokinė (mokytoja Asta Černeckienė).
Lazdijų r. Šeštokų mokykla:
- Eglė Bučinskaitė, 10 klasės mokinė (mokytoja Inga Kūlokienė).
Į regioninį etapą keliauja Kornelija, Kipras, Rugilė, Gustė, Kamilė, Gustė ir Eglė.
Džiaugiamės jaunųjų kūrėjų iniciatyva, kruopštumu ir pagarba lietuvių liaudies meno tradicijoms bei linkime sėkmės regioniniame konkurso etape.