Lt
Pradžia

Konferencijos metu pristatyta Laisvės kovų muziejaus sukurta edukacinė programa „Mokykimės laisvės kovų dainų“

Konferencijos metu pristatyta Laisvės kovų muziejaus sukurta edukacinė programa „Mokykimės...

Šiandien Laisvės kovų muziejuje vyko konferencija ,,Lietuvos laisvės kovų dainos – tautos lobynas“. Konferencijoje pristatyta Laisvės kovų muziejaus sukurta edukacinė programa ,,Mokykimės laisvės kovų dainų“. Jos dalyviai mokysis dainuoti laisvės kovų dainas, pieš joms iliustracijas, dėlios pabirusius posmus, įrašys praleistas raides, išbandys savo gebėjimus kitose veiklose. Edukacinė programa įdomi ir pritaikyta ne tik jaunimui, bet ir suaugusiems rajono bendruomenių atstovams. Projektu skatinamas Lazdijų rajono savivaldybės mokyklų mokinių ir bendruomenių narių pilietiškumas, patriotiškumas, etninės kultūros puoselėjimas.

„Šios patriotiškos dainos ne tik dainos, tai jausmas, tai išgyvenimai, tai praeitis, kurios negalime užmiršti. Ačiū visiems, kurie dainuoja ar niūniuoja patriotiškas, liaudiškas dainas. Ačiū sakau pedagogams ir muziejaus darbuotojams, nepaleidžiantiems šios mūsų tautai, identitetui, laisvei svarbios gijos. Jūsų visų bendrų pastangų dėka praeities prasmingiausi lobynai perduodami iš kartos į kartą.”, – kalbėjo rajono merė Ausma Miškinienė.

Projekto vykdymo laikotarpiu, bendraujant su laisvės kovų dainas atliekančiais Lazdijų krašto gyventojais, jos buvo užrašytos ir nufilmuotos. Laisvės kovos dainomis su projekto organizatoriais dalinosi Rita Sabestinienė, Onutė Vaišnorienė, Lazdijų kultūros centro folkloro ansamblis „Riecimėlis” (vadovė Regina Kaveckienė), Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos etnografinis ansamblis ,,Šermukšnėlis" (vadovė mokytoja Rasa Sabaliauskienė) ir kiti.

Laisvės kovų dainų galėjo pasiklausyti bei pasimokyti dainuoti ir konferencijos dalyviai. Vėliau moksleiviai, individualiai ir pasiskirstę į komandas, piešė piešinius grafikos technika, juose perteikė savo emocijas, kurias sukėlė išgirstos laisvės kovų dainos.

Informacija atnaujinta 2022-11-24 14:08