Lt
Pradžia

Lazdijai saugo istorinę atmintį: iškilmingai paminėtas Lietuvos laisvės gynėjų atminimas

Lazdijai saugo istorinę atmintį: iškilmingai paminėtas Lietuvos laisvės gynėjų atminimas

Lazdijų rajono bendruomenė vieningai paminėjo Sausio 13-ąją – Lietuvos laisvės gynėjų dieną.

Prisimenant 1991 metų sausį ir to meto įvykius, Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje įvyko minėjimas, buvo uždegti simboliniai atminimo laužai – kaip ir tomis dienomis, kai prieš 31-erius metus Lietuvos sūnūs ir dukros nesitraukdami budėjo prie Lietuvos televizijos bokšto, Seimo rūmų, Daukanto aikštėje degindami laužus ir pasiruošę bet kokia kaina apginti atkurtos valstybės Nepriklausomybę.

Pasiekėme istorinę pergalę, pavyzdžiu tapome visoms sovietinės imperijos pavergtoms tautoms. Deja, laisvė pareikalavo ir jos gynėjų gyvybių: keturiolika jų po sausio 13-osios įvykių daugiau niekada nebesugrįžo į namus. 

Žuvusiųjų didvyrių atminimas pagerbtas tylos minute. Nepriklausomybės paminklo papėdėje uždegtos žvakelės. Aidėjo karių šautuvų salvės už Lietuvą, už Laisvę, už kritusius už Lietuvos laisvę.

Rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė sveikino visus – atėjusius šios dienos paminėti savivaldybės tarybos narius, rajono gyventojus, jaunimą.  

„Tegul vienybės jausmas, suvedęs mus šiandieną, tęsiasi ne vienerius metus, o amžių amžius, tegul skatina dirbti ir kurti Lazdijų kraštui, kuriame visiems būtų gera gyventi. Niekuomet nepamirškime laisvės kainos, prisiminkime tuos, kurių dėka esame laisvi“ – kalbėjo savivaldybės vadovė.   

Minėjimo dalyviai žvakeles uždegė ir prie vieno žymiausių mūsų krašto kovotojų už Laisvę – Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko -Vanago paminklo jo vardo aikštėje.

Lazdijų Šv. Onos bažnyčioje svarbiai valstybės datai paminėti buvo skirta koncertinė programa. Po jos susirinkusieji dalyvavo Šv. Mišių aukoje už kritusius Lietuvos laisvės gynėjus, už mūsų valstybės Nepriklausomybę ir tuos, kurie šiandien dirba jos labui.    

Informacija atnaujinta 2022-01-14 09:24