Lazdijų rajone sumažėjo sergamumas koronavirusu
Šią savaitę sumažėjo sergamumas koronavirusu. Mūsų rajone COVID-19 liga serga 85, pasveikusiais laikomi 1636, saviizoliacijoje – 126 gyventojai.
Gerėjanti situacija yra ir rajono ugdymo įstaigose. Šiuo metu serga 4 mokytojai, 11 kitų darbuotojų, 12 moksleivių, saviizoliacijoje yra 17 mokinių.
Lazdijų rajone jau paskiepyta 69,7 proc. gyventojų, stiprinamąja trečiąja doze – 10,6 proc. (1896 asmenys). 35–44 metų amžiaus grupėje bent viena doze pasiskiepiję 100 proc. asmenų.
Lietuvoje pasiskiepiję 66,6 proc. gyventojų, stiprinamąja, trečiąja doze – 9,3 proc.
Lapkričio mėnesį skiepijimo tempai, lyginant su rudens pradžia, pastebimai išaugo. Aktyviausiai skiepijasi trečiąja doze 65 metų ir vyresni asmenys: beveik 28 proc, pasiskiepijusių 75–79 metų amžiaus grupės asmenų trečiąja doze, 80+ metų amžiaus grupės – 21,6 proc.
Šį mėnesį stebimas nepasiskiepijusių asmenų suaktyvėjimas: pirmąja doze 80+ metų amžiaus grupėje pasiskiepijo 3 proc., 70–79 metų amžiaus grupėje – 2 proc., o daugiausia – 12–15 metų amžiaus grupėje – 6 proc.
Pagal sergamumo koronavirusu rodiklį mūsų savivaldybė yra 21-a iš 60-ies Lietuvos savivaldybių.
Nors COVID-19 ligos atvejų fiksuojama mažiau, gyventojų prašome neatsipalaiduoti ir toliau laikytis visų saugumo reikalavimų: dėvėti kaukes, dažnai plauti ir dezinfekuoti rankas bei paviršius, laikytis saugaus atstumo tarp žmonių, nesibūriuoti. Pajutus peršalimo ligos požymius, rekomenduojama nedelsiant susisiekti su šeimos gydytoju ir izoliuotis.
Informacija atnaujinta 2021-11-26 16:00
Lazdijų rajono savivaldybė