Pradžia

Lazdijų rajono patirtis – tarp gerųjų vaikų maitinimo pavyzdžių

Lazdijų rajono patirtis – tarp gerųjų vaikų maitinimo pavyzdžių

Penktadienį savivaldybės merė Ausma Miškinienė dalyvavo Lietuvos Respublikos Seime vykusioje konferencijoje „Ekologiškas maitinimas viešajame sektoriuje: investicija į vaikų sveikatą ir Lietuvos ekonomiką“.

Konferencijoje merė pristatė Lazdijų rajono savivaldybės patirtį diegiant trumpąsias maisto tiekimo grandines ugdymo įstaigose, organizuojant vaikų maitinimą pačiose ugdymo įstaigose bei taikant švediško stalo principą.

„Šiandien Lietuvoje turime visas galimybes vaikus maitinti kokybiškai: turime puikius ūkius, galinčius užauginti kokybišką, sveiką, ekologišką ar nacionalinės kokybės standartus atitinkančią produkciją, turime ir kooperatyvus, pasirengusius ją pristatyti. Lazdijų rajono patirtis rodo, kad sveikas, švediško stalo principu pačių ugdymo įstaigų organizuojamas maitinimas yra misija įmanoma. Diegiame švediško stalo maitinimo principą, kad vaikai patys galėtų pasirinkti, ką ir kiek nori valgyti – taip ugdome sveiką santykį su maistu ir mažiname atliekų kiekį“, – konferencijoje sakė merė.

Informacija atnaujinta 2026-06-22 12:57