Pradžia

Lazdijų rajono savivaldybei – išskirtinis eurokomisaro Virginijaus Sinkevičiaus dėmesys ir padėka

Lazdijų rajono savivaldybei – išskirtinis eurokomisaro Virginijaus Sinkevičiaus dėmesys ir padėka

Į šiandien vykusį rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdį atvyko eurokomisaras Virginijus Sinkevičius. Posėdyje dalyvausi rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė ir VSAT Varėnos  pasienio rinktinės sienos kontrolės viršininkas Andrius Lažaunykas pristatė Lazdijų rajone susidariusią nelegalių migrantų antplūdžio situaciją, jų apgyvendinimo, maitinimo, medicininės priežiūros ir kitus klausimus, kurie kiekvieną dieną gula ant pasieniečių, rajono medikų, policijos pareigūnų ir  savivaldybės darbuotojų  pečių. Jie pateikė informaciją, kiek nelegalių migrantų šiuo metu gyvena savivaldybei priklausančiose patalpose, kaip organizuojamas jų maitinimas, medicininė priežiūra. Tokia padėtis, sakė savivaldybės merė,  tęsiasi nuo liepos 2 dienos.  Problemos sprendimą sunkina faktas, kad ką tik pasibaigė karantinas dėl COVID-19 pandemijos, kai savivaldybei kiekvieną dieną teko spręsti su juo susijusius klausimus. Sunki finansinė našta slegia savivaldybę dėl paslaugų nelegaliems migrantams, jų aptarnavimo ir priežiūros – savivaldybė jų reikmėms  šiuo metu jau yra išleidusi beveik 30 tūkst. eurų.   

Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius Ekstremalių situacijų komisijos narių ir posėdyje dalyvavusių VSAT Varėnos rinktinės, Lazdijų rajono policijos komisariato, rajono medicinos įstaigų darbuotojų teiravosi, ko šiuo metu rajone labiausiai trūksta sprendžiant nelegalių migrantų situaciją ir kaip jaučiasi, dėl ko labiausiai baiminasi vietos gyventojai, kokių jiems problemų iškyla, kokios pagalbos reikia jas sprendžiant.  

Sinkevičiaus teigimu, Europos Komisija šalims, patiriančioms nelegalių migrantų antplūdį, šiuo metu skyrė 10 mln. eurų, o Lietuvoje artimiausiu metu bus sustiprinta ir Europos sienų ir pakrančių agentūros „Frontex“ pagalba, skiriant papildomai specialiosios technikos, priemonių ir pareigūnų. V. Sinkevičius dėkojo visiems savivaldybės darbuotojams, VSAT ir policijos pareigūnams, rajono medikams, kurie nuoširdžiai rūpinasi šios tokios Lietuvai netikėtos ir nelengvos problemos sprendimu.

Posėdžio metu taip pat buvo aptarti nelegalių migrantų tolesnio maitinimo, aprūpinimo higienos, geriamojo vandens ir būtinomis prekėmis klausimai. Kalbėta apie medicinos ir psichologinės pagalbos migrantams teikimo tvarką. Ekstremaliųjų situacijų komisija įpareigojo savivaldybės administraciją įsteigti 0,5 etato pareigybę buvusiose Kapčiamiesčio socialinės globos centro „Židinys“ patalpose gyvenantiems nelegaliems migrantams aptarnauti bei ryšiams su savivaldybe, medikais ir kitoms tarnyboms palaikyti.  Svarstyti patalpų šildymo sistemos sutvarkymo ruošiantis šaltajam metų sezonui, nelegalių migrantų aprūpinimo medikamentais, būtinosios medicinos pagalbos teikimo, patalpų valymo, patalynės skalbimo paslaugų pirkimo  ir kiti klausimai.

Informacija atnaujinta 2021-07-23 20:42