Pradžia

Lazdijuose paminėtas Laisvės gynėjų dienos trisdešimtmetis

Lazdijuose paminėtas Laisvės gynėjų dienos trisdešimtmetis

Šiandien Lazdijai kartu su visa Lietuva mini ypatingą sukaktį – Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos trisdešimtmetį. Prieš 30 metų daugybė žmonių atsiliepė į Tautos atstovybės – Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos kvietimą ir atėjo ginti atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę. Šiandien, prieš tris dešimtmečius žuvę, Laisvės gynėjai pagerbti vienybės ir vilties žvakelėmis bei tylos minutėmis.

Prie Nepriklausomybės paminklo miesto aikštėje ir prie paminklo Adolfui Ramanauskui-Vanagui to paties pavadinimo aikštėje buvo padėtos gėlės. Vakare pagrindinę Lazdijų miesto aikštę nušvietė simboliniai laisvės vienybę ir drąsą simbolizuojantys laužai. Skambant patriotinei muzikai žuvusius Laivės gynėjus tylos minutėmis pasikeisdami pagerbė Lazdijų rajono savivaldybės vadovai. Savivaldybės merei Ausmai Miškinienei prieš padedant žvakelę prie Nepriklausomybės paminklo buvo įteikta ir išskirtinė vėliava. Visuomenininkė Aldona Mikalonienė savivaldybės merei įteikė savo rankomis išsiuvinėtą vėliavą, skirtą paminėti Sausio 13-osios trisdešimtmečiui. Merė gerbiamai Aldonai įteikė padėką.

Informacija atnaujinta 2021-01-13 18:25