Lt
Pradžia

Lazdijuose toliau sėkmingai sprendžiamos įsisenėjusios problemos – gautas papildomas finansavimas dar 5 kelių remontui

Lazdijuose toliau sėkmingai sprendžiamos įsisenėjusios problemos – gautas papildomas finansavimas...

Atlikus visas reikalingas procedūras, prasidės dar penkių Lazdijų rajono kelių pokyčiai. Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro įsakymu gavus papildomų lėšų netrukus prasidės Lazdijų miesto Saulėtekio (skirta 40 tūkst. eurų) ir Dainavos (skirta 70 tūkst. eurų) gatvių, Veisiejų miesto Jaunimo gatvės (skirta 90 tūkst. eurų), Šeštokų miestelio Dzūkų gatvės (skirta 110 tūkst. eurų), Noragėlių kaimo Liepų gatvės (skirta 150 tūkst. eurų) asfalto atnaujinimo darbai. Iš viso minėtų kelių remontui skirta 460 tūkst. eurų.

Finansavimas keliams – būtinas

„Nors kelių atnaujinimas ir investicijos į šią sritį gyventojus džiugina, o, asfaltuojamų ar remontuojamų kelių sąraše neradusius tam tikro kelio – piktina, manau, kad pakankamas finansavimas šiai sričiai būtinas. Prieš metus, pradėjus dirbti, gyventojų nusiskundimai dėl prastai prižiūrimų kelių buvo kasdienybė. Dabar, nuosekliai dirbant, jų sulaukiame mažiau. Tikiu, kad gyventojai patys supranta, kad nuosekliai dirbant kelių situacija rajone iš esmės pasikeis“, – sako Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė.

Šiais metais iš viso, su papildomomis lėšomis, kelių remontui ir priežiūrai gauta beveik 3 milijonai eurų. Iš jų 1,678 mln. eurų metų pradžioje, ir daugiau kaip 1 mln. susisiekimo ministro įsakymais papildomai skirta balandžio bei birželio mėnesiais. Dėl gautų papildomų lėšų bus galima išasfaltuoti kelią Šventežerio seniūnijoje ne tik per pačią Barčių gyvenvietę, bet ir vedantį link Barčių.

Savivaldybė kelių priežiūros klausimu taip pat nesnaudžia. Peržiūrėtos ir pasirašytos naujos sutartys su kelius prižiūrinčiais rangovais, daug dirbama su seniūnais, jie, sprendžiant šią problemą, yra patys svarbiausi. Iš savivaldybės biudžeto, savivaldybės žinioj esančių kelių remontui ir priežiūrai šiemet skirta beveik pusė milijono eurų. Šios lėšos bus panaudotos ne tik kelių remontui bei priežiūrai, bet ir automobilių aikštelėms prie daugiabučių namų.

Informacija atnaujinta 2020-06-12 10:08