Lt
Pradžia

Oržyšo mieste – naujos erdvės

Oržyšo mieste – naujos erdvės

Baigiantis projekto įgyvendinimui, Lazdijų rajono savivaldybės delegacija Oržyšo mieste ne tik apžiūrėjo baigiamą įrengti lauko sceną su aikšte, bet ir dalyvavo edukacijose, skirtose pažinti molį, prakalbinti bites, gaminti antienos pyragėlius. Partneriai kūrė dainą, dalyvavo įrašų studijoje, lankėsi jaunimo centre, bibliotekoje, kultūros namuose. Savivaldybėje Oržyšo meras Zbignevas Vlodkovskis, pasitikęs delegaciją dėkojo už bendrystę ir linkėjo naujų bendrų projektų.

Nuo 2020 metų birželio 1 dienos pradėtas įgyvendinti Interreg V–A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo programos projektas „Antis keliaujanti pasienio keliais“, skirtas sukurti naują turizmo maršrutą, įtraukiant Oržyšo ir Veisiejų miestų gamtos ir kultūros paveldo objektus. Maršruto sukūrimo iniciatoriai aktyviai ieško įdomiausių turistams vietų Veisiejuose bei kuria žemėlapį su užuominomis, kaip jas rasti. Turizmo maršruto projektas buvo pristatytas Europos bendradarbiavimo dienos  ir Interreg programos 30 metų paminėjime – žygyje pėsčiomis po pasienio gražiausias Lazdijų krašto vietas.

Projekto įgyvendinimo metu taip pat numatytos įgyvendinti bendros pasienio veiklos: kurti turizmo maršrutą, dalyvauti edukacinėse dirbtuvėse, diskusijose su vietos bendruomene ir socialiniais partneriais, sutvarkyti viešąją infrastruktūrą pakeičiant Veisiejų dviračių ir pėsčiųjų takų dangą. Projekto tikslinė grupė – vietiniai ir pasienio atvykstantys turistai, turizmo informacijos centrai, bendruomenės nariai, savivaldybės. Projekto trukmė – 21 mėnuo, bendras projekto biudžetas 824 761,02 Eur., investicijų dalis, tenkanti Lazdijų rajono savivaldybei – 434 947,29 Eur.

Informacija atnaujinta 2021-07-21 15:48