Pradžia

Pasiskiepiję bei persirgę COVID-19 liga gyventojai nuo balandžio 22 d. jau gali lankyti pacientus ligoninėse. Tačiau reikia gauti leidimą

Pasiskiepiję bei persirgę COVID-19 liga gyventojai nuo balandžio 22 d. jau gali lankyti pacientus...

Nuo ketvirtadienio, balandžio 22-osios, COVID-19 liga persirgę arba nuo jos pilnai paskiepyti gyventojai gali aplankyti ligoninėje gulinčius artimuosius. Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį, kad pacientų lankymui reikės gauti leidimą, o atvykus pateikti reikiamus dokumentus bei laikytis įstaigoje nustatytos pacientų lankymo tvarkos.

Jeigu paskiepytas arba persirgęs gyventojas nori aplankyti COVID-19 pacientus gydančioje įstaigoje gulintį asmenį, jis turi gauti šio asmens gydančio gydytojo leidimą. Kitose gydymo įstaigose leidimą aplankyti pacientą išduoda įstaigos vadovas arba jo įgaliotas asmuo.

Lankymas turi būti vykdomas gydymo įstaigos vadovo nustatyta tvarka, užtikrinant žmonių srautų reguliavimą, dėvint asmens apsaugos priemones ir laikantis privalomų infekcijų kontrolės reikalavimų.

Atėjęs aplankyti paciento gyventojas turės parodyti dokumentą, patvirtinantį, kad jis buvo pilnai paskiepytas nuo COVID-19 arba persirgo šia liga per pastarąsias 180 dienų. Tai gali būti atspausdintas arba elektroniniu formatu pateiktas išrašas ar tiesiogiai prisijungus prie e. sveikatos sistemos parodytas reikiamas dokumentas arba gydymo įstaigos išduotas atitinkamas išrašas popieriniu ar skaitmeniniu formatu. Ligoninėms draudžiama lankytoju pateikiamus dokumentus rinkti, saugoti ar kitaip tvarkyti, jie gali būti tik pateikiami peržiūrėjimui.

Išsamiau apie lankymo tvarką galite sužinoti: https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/norintys-aplankyti-ligonines-pacientus-tures-gauti-leidima-informacija-apie-pacientu-bukle-teikiama-tik-nurodytiems-asmenims

Informacija atnaujinta 2021-04-23 11:24