Paskutiniame šių metų Tarybos posėdyje – COVID-19 šmėkla ir ūgtelėjusio savivaldybės biudžeto tvirtinimas
Priešpaskutinę 2020-ųjų dieną įvyko paskutinis šių metų Lazdijų rajono savivaldybės Tarybos posėdis. Nuotoliniu būdu bendravę Tarybos nariai didžiausią dėmesį skyrė COVID-19 krizės valdymui savivaldybėje ir priėmė tuziną svarbių nutarimų bei sprendimų. Vienas svarbiausių posėdžio klausimų – 2020-ų padidėjusio Lazdijų rajono savivaldybės biudžeto tikslinimas.
Tarybos posėdžio pradžioje aptarta COVID-19 viruso sukeltos pandemijos situacija Lazdijų rajono savivaldybėje. Pasak savivaldybės merės Ausmos Miškinienės, užsikrėtimų COVID-19 virusu Lazdijų rajone sparčiai daugėja, fiksuojami nauji židiniai, kurių vienas įsižiebė Lazdijų ligoninės slaugos skyriuje. Laimei, padėtis valdoma, o savivaldybės administracija ir toliau rūpinasi, kad saugos priemonių bei būtinųjų paslaugų nepritrūktų savivaldybės gyventojai. Merė ir Tarybos nariai dar kartą paragino gyventojus į viruso protrūkį nenumoti ranka ir pradėti šią padėtį vertinti rimtai, laikytis rekomendacijų bei ribojimų bei Naujuosius pasitikti, vengiant šurmulio ir draugijų.
Viso Tarybos posėdžio darbotvarkėje balsuota dėl 24 klausimų, kurių vienas buvo itin svarbus - besibaigiančių metų savivaldybės biudžeto tikslinimas. Ankstesnė jo versija buvo patvirtinta dar vasario 28 -ą, tačiau dėl pandemijos sukeltų iššūkių ir pajamų didėjimo, teko jį dar kartą tikslinti metų pabaigoje. To prireikė ir dėl Vyriausybės bei jai pavaldžių institucijų papildomai skirtų ar sumažintų lėšų. Skelbiama, kad savivaldybės biudžeto pajamos ir asignavimai padidėjo net 344 tūkstančiais eurų.
Lazdijų rajono savivaldybei mažiau biudžeto pinigų pavyko išleisti ir dėl smarkiai pandemijos metu sumažėjusių išlaidų administracinėms, transporto, personalo reikmėms, taip pat, ir dėl Vyriausybės prisiimtų įsipareigojimų finansuoti socialinės srities darbuotojų darbo užmokesčio dalį iš valstybės biudžeto bei kitų sprendimų.
Taryba nutarė padidinti savivaldybės socialinio būsto fondą, siekiant išplėsti galimybes apsirūpinti būstu asmenis ir šeimas, turinčias tokią teisę. Padidinus skiriamas lėšas, nuspręsta būsto fondą papildyti butais Lazdijų ar Veisiejų miestuose. Savivaldybės duomenimis, šiuo metu galimybės nuomotis socialinį būstą laukia 72 šeimos.
Atsižvelgus į COVID-19 pandemijos sąlygotus finansinius sunkumus, nuspręsta skirti vienkartinę papildomą piniginę socialinę paramą Lazdijų rajono savivaldybės gyventojams, nukentėjusiems nuo gaisrų. Dešimt gyventojų gaus nuo keliolikos iki kelių šimtų eurų paramos.
Dėl pokyčių nacionalinėje teisėje, buvo įtvirtinti tam tikri pokyčiai ir savivaldybės dokumentuose. Pavyzdžiui, nuspręsta, kad Lazdijų rajono savivaldybės administracija nuo Naujųjų metų vykdys ir savivaldybės infrastruktūros plėtros organizatoriaus funkcijas. Patvirtintas savivaldybės infrastruktūros plėtros organizatoriaus veiklos aprašas bei kiti svarbūs savivaldybės infrastruktūros vystymui svarbūs sprendimai. Posėdyje pritarta ir projektui, kuriuo siekiama patvirtinti naują Lazdijų rajono savivaldybės būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacijų mokėjimo ir permokėtų kompensacijų grąžinimo tvarkos aprašą.
Tarybos sprendimu, pritarta, kad Lazdijų savivaldybė taptų dalies projektų partnere ar dalininke. Su visa darbotvarke ir balsavimo rezultatais galima susipažinti čia (nuoroda į protokolą).
Lazdijų rajono gyventojų rinkti atstovai išsiskirstė vieni kitiems ir visiems savivaldybės gyventojams linkėdami sveiktos, linkėdami saugoti save ir kitus.
Informacija atnaujinta 2020-12-30 16:44
Lazdijų rajono savivaldybė