Lt
Pradžia

Penkios rajono abiturientės lietuvių kalbos valstybinį brandos egzaminą išlaikė aukščiausiais balais

Penkios rajono abiturientės lietuvių kalbos valstybinį brandos egzaminą išlaikė aukščiausiais balais

Šiandien Lazdijų rajono savivaldybę pasiekė itin džiugi žinia. Net penkios rajono abiturientės lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą išlaikė aukščiausiais balais. Rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius informavo, kad keturis šimtukus gavo šios Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos abiturientės: Gustė Maldonytė, Sofija Salatkaitė, Monika Struckaitė, Gabija Subačiūtė. Tris mokines parengė mokytoja Jolanta Patackaitė, vieną – mokytoja Zita Šklėrienė. Lietuvių kalbos ir literatūros žinios šimtuku buvo įvertintos taip pat ir Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos abiturientės Gintarės Dzingelevičiūtės, kurios mokytoja Ilma Bagdonienė.

Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą laikė 120 abiturientų. Iš jų šį egzaminą galės perlaikyti 9 rajono abiturientai, kuriems nepavyko jo įveikti iš pirmo karto.

Šiandien taip pat paskelbti valstybinių matematikos, chemijos ir informacinių technologijų brandos egzaminų rezultatai. Geriausiai matematikos egzaminą išlaikė Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos abiturientė Sofija Salatkaitė, gavusi 95 balų įvertinimą. Jos mokytoja Jurgita Magilevičiūtė. Sofija 100 balų gavo ir biologijos egzamino (mokytoja Laima Čepulienė).

Tikimasi, kad šimtukų rajone bus ir daugiau, nes dar nežinomi anglų kalbos, istorijos, fizikos egzaminų rezultatai. Daugiausia šimtukų ( net dvylika!) pelnė 2020 metų rajono abiturientai.

Didžiausi asmeniniai laimėjimai iki šiol priklauso Aistei Turčinavičiūtei, Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos auklėtinei, kuri 2017 metais gavo tris šimtukus - anglų kalbos, matematikos ir istorijos, bei buvusiai Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos gimnazistei Karolinai Petrauskaitei. 2013 metais jos lietuvių kalbos, anglų kalbos, istorijos žinios buvo įvertintos aukščiausiais balais.

Rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius akcentavo, kad šiemet abiturientams buvo sudarytos tinkamos sąlygos sėkmingai laikyti valstybinius ir mokyklinius brandos egzaminus. Tvyrantis karštis neturėjo įtakos brandos egzaminų eigai. Abiturientai juos laikė vėsiose, vėdinamose patalpose, nes Veisiejų Sigito Gedos ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijose įrengtos patalpų vėdinimo sistemos.

Informacija atnaujinta 2021-07-15 16:07