Prasmingai paminėta Pasaulinė nevyriausybinių organizacijų diena
Šiandien Veisiejų kultūros namuose tvyrojo šventinė nuotaika – prasmingai ir su nuoširdžiu dėkingumu paminėta Pasaulinė nevyriausybinių organizacijų (NVO) diena. Renginio metu pagerbtos aktyviausios rajono bendruomenės ir nevyriausybinės organizacijos, kurios savo tikėjimu tuo, ką daro, gebėjimu sutelkti žmones ir nuoširdžiu kultūros puoselėjimu kasdien įkvepia ir primena, kiek daug galima nuveikti kartu.
Pagerbti bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų bei kartu pasidžiaugti jų prasminga veikla atvyko vicemeras Dalius Mockevičius, administracijos direktorė Šarūnė Dumbliauskienė, Dzūkijos VVG ir savivaldybės NVO tarybos pirmininkė Edita Gudišauskienė, tarybos nariai bei kiti garbūs svečiai.
„Jūs esate šaknys – gyvybės šaltinis, iš kurio auga mūsų kraštas, Lazdijų rajonas. Būtent jūs pirmieji pastebite, ko labiausiai reikia šalia esančiam žmogui, savo aplinkai ir bendruomenei. Padėdami savivaldai atliepti lūkesčius, prisidedate prie bendrų darbų ir projektų, dirbate labai daug ir atsakingai. Neretai aukojate savo asmeninį laiką, atlikdami dažnai nematomą, tačiau reikšmingus rezultatus atnešantį darbą. Nuoširdžiai dėkojame jums ir linkime išlikti vieningiems, susitelkusiems bei visuomet ištiesti pagalbos ranką vieni kitiem“, – renginio svečius sveikino vicemeras Dalius Mockevičius.
Šiais metais gyventojai buvo kviečiami siūlyti kandidatus į nominacijas, taip padedant pastebėti ir įvertinti tuos, kurie tyliai, bet labai prasmingai dirba bendruomenės labui, todėl šventės metu nominacijos įteiktos labiausiai pasižymėjusioms organizacijoms.
- „Metų bendruomenė – telkianti žmones“ – Stebulių ateities bendruomenė.
Už gebėjimą burti žmones, organizuojant vietinį maisto banką, edukacines ir kultūrines veiklas, tvarkant viešąsias erdves bei stiprinant bendruomeniškumą. - „Metų iniciatyva“ – Šventežerio bendruomenės komitetas. Už prasmingas iniciatyvas, tokias kaip „Kaimynų diena 2025“ ir įsitraukimą į festivalį „Camino apšviesti“, kurios sustiprino bendruomenės aktyvumą ir sutelkė gyventojus bendroms veikloms.
- „Metų kultūros ir tradicijų puoselėtojas“ – Etninės kultūros ir saviraiškos klubas „Bitinė“. Už vaikų ir jaunimo etnokultūrinės stovyklos „Paslapčių sodai“ organizavimą bei nuoseklų tradicinės kultūros perdavimą jaunajai kartai.
- „Metų aplinkos iniciatyva“ – Veisiejų seniūnijos bendruomenės komitetas. Už bendruomenę telkiančią aplinkos puoselėjimo veiklą ir plenero „Veisiejų pavasaris“ organizavimą bei parodos sklaidą visame Lazdijų rajone.
- „Metų jaunimo iniciatyva“ – VšĮ krepšinio klubas „Lazdijų Briedis“. Už jaunimo telkimą per sportą, Lazdijų krašto atstovavimą Regionų krepšinio lygoje ir sveiko, aktyvaus gyvenimo būdo skatinimą.
Renginį muzikine programa papuošė Liudas Mikalauskas, vėliau vakaras tęsėsi šiltoje, bendrystės kupinoje atmosferoje, dalijantis įspūdžiais, pokalbiais ir gera nuotaika.
Nuoširdžiai dėkojame visoms bendruomenėms ir nevyriausybinėms organizacijoms už jų laiką, savanorystę ir meilę Lazdijų kraštui.
Informacija atnaujinta 2026-02-27 21:20
Lazdijų rajono savivaldybė