Pradžia

Rajono merė Ausma Miškinienė apdovanota už nuopelnus Valstybės sienos apsaugos tarnybai

Rajono merė Ausma Miškinienė apdovanota už nuopelnus Valstybės sienos apsaugos tarnybai

Spalio 19 dieną Lazdijų rajono savivaldybėje lankėsi Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas ir Varėnos pasienio rinktinės vadas Virgilijus Raugalė.

VSAT vadas apdovanojo Vietos savivaldos dienos proga rajono savivaldybės merę Ausmą Miškinienę antrojo laipsnio Valstybės sienos apsaugos tarnybos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus“. Jis įteiktas už glaudų bendradarbiavimą, dvišalių santykių plėtojimą, geranorišką pagalbą valdant valstybės lygio ekstremaliąją situaciją dėl masinio užsieniečių antplūdžio ir nuopelnus Valstybės sienos apsaugos tarnybai.

Lazdijų rajono savivaldybė viena pirmųjų šalyje šių metų vasarą prisiėmė dalį valstybės naštos, apgyvendindama socialinės globos centro „Židinys“ patalpose Kapčiamiestyje neteisėtus migrantus tuo metu, kai dar nebuvo svarstoma apie ekstremaliosios situacijos paskelbimą Lietuvoje.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas visų pasieniečių vardu padėkojo merei ir visai rajono savivaldybės administracijos komandai už ištiestą pagalbos ranką migrantų krizės akivaizdoje.

Merė Ausma Miškinienė, dėkodama už garbingą apdovanojimą, tvirtino: ,,Malonus jausmas, kai žinai, kad tavo kraštas per krizę buvo naudingas, ir jo žmonės tą potencialą, kurį turėjo, tikrai parodė ir atidavė valstybei su kaupu. Kai mūsų Lietuva skaičiuoja ne vieną Nepriklausomybės dešimtmetį, suprantame, kokia mums visiems yra svarbi Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Vertinu visus pareigūnus, kurie taip atsakingai, susitelkę deda pastangas, kad Lietuvos  valstybės siena būtų saugi“.

A. Miškinienė akcentavo, kad tas laikotarpis, kai neteisėti migrantai gyveno Kapčiamiestyje, tikrai buvo nelengvas, nes reikėjo spręsti įvairias problemas, vykdyti centrinės valdžios įpareigojimus, ieškoti tinkamiausių karštos situacijos sprendimo būdų. ,,Visi kalba apie dvi krizes – nelegalių migrantų ir COVID-19. Tuo tarpu mes neturėjome atskirų, o turėjome dvi, susijungusias į vieną. Jei su COVID-19 krize jau buvome susidūrę, tai nelegalių migrantų antplūdis buvo didžiulis iššūkis. Kapčiamiestį laikau pavyzdžiu, kaip sėkmingai įveikėme tokį iššūkį ir visus sunkumus“, – tvirtino merė.

Susitikimo metu, kuriame dalyvavo VSAT vadovai, merė, jos pavaduotojas Valdas Petras Mikelionis, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Petrauskas, buvo kalbėta ir apie tolesnį bendradarbiavimą, esančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje. Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas sakė, kad situacija prie valstybės sienos blogėja, nelegalių migrantų srautai nemažėja, tačiau patikino: ,,Darysime viską, kad užtikrintume Lietuvos ir Europos Sąjungos žmonių saugumą“.

Informacija atnaujinta 2021-10-19 16:51