Pradžia

Rajono savivaldybės taryboje – biudžeto tikslinimo, ugdymo proceso organizavimo, „Auksinės krivūlės riterio“ kandidatūros teikimo ir kiti aktualūs klausimai

Rajono savivaldybės taryboje – biudžeto tikslinimo, ugdymo proceso organizavimo, „Auksinės...

Šiandien įvyko 27-asis šios kadencijos Lazdijų rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jis vyko kontaktiniu būdu, tarybos nariams laikantis visų karantino metui nustatytų saugumo reikalavimų – dėvint kaukes bei laikantis saugių atstumų.

  • Posėdžio pradžioje rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė tradiciškai pristatė COVID-19 ir nelegalių migrantų situaciją Lazdijų rajone. Informavo, kad savivaldybė šiuo metu yra raudonojoje zonoje. Serga 23 rajono gyventojai. Visi atvejai yra lengvi. 67 asmenys yra saviizoliacijoje, pasveikusiais laikomi 951. Rajone jau pasiskiepijo 64,7 proc. gyventojų. Rodiklis – aukštesnis nei Lietuvos vidurkis (paskiepyti 60,4 proc.).
  • Rajone nelegalių migrantų skaičius nuolat mažėja – jie išvežami į nuolatines apgyvendinimo vietas. Šiuo metu buvusiose socialinio globos centro „Židinys“ patalpose Kapčiamiestyje gyvena 70 asmenų. Iki šildymo sezono pradžios jie turėtų būti iš mūsų rajono iškelti. Dar 54 nelegalūs migrantai gyvena Pazapsių uždardoje. Jiems jau pastatyti specialūs konteineriniai nameliai. Nelegalių migrantų situaciją rajone merė įvertino kaip stabilią.

Posėdžio metu  rajono savivaldybės taryba aptarė 19 klausimų.

Daugiausiai laiko skirta diskutuojant dėl rajono savivaldybės biudžeto tikslinimo bei ugdymo proceso rajone 2021-2022 mokslo metais organizavimo. 

  • Tarybos nariai pritarė, kad savivaldybės biudžetas būtų padidintas 1 mln. 378 tūkst.500 eurų pajamomis, gautomis centrinės valdžios institucijų. 903 tūkst. eurų padidintas gyventojų pajamų mokesčio metinis planas, LR Seimui patikslinus Lietuvos Respublikos 2021 metų savivaldybių biudžetų finansinius rodiklius. 21,7 tūkst. eurų – iš LR Vyriausybės, išlaidoms, siekiant šalinti COVID-19 ligos padarinius, kompensuoti. 72,8 tūkst. eurų Vidaus reikalų ministerija Lazdijų rajonui skyrė priešgaisrinės saugos funkcijai vykdyti. 15,5 tūkst. eurų lėšų skiepijimo nuo COVID-19 ligos paslaugoms kompensuoti skirta Sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Dar 316, 1 tūkst. eurų gauta iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos – įvairioms socialinėms paslaugoms ir šios srities darbuotojų darbo užmokesčiui padidinti nuo liepos 1 d.  13,58 tūkst. eurų – iš  Švietimo, kultūros ir sporto ministerijos – mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo programas, skaičiaus optimizavimui. 20,5 tūkst. eurų į biudžetą įplaukė iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos.15,3 tūks. eurų padidintos įmokos už vaikų išlaikymą socialinės globos centre „Židinys“.
  • Taryba, kaip ir kasmet prasidėjus naujiems mokslo metams, patikslino priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupių, pagrindinio ir vidurinio ugdymo, Lazdijų meno mokyklos klasių komplektus. Pradinio ir pagrindinio ugdymo klasių dėl mažo moksleivių skaičiaus nebeliko Krosnos mokykloje – išliko ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas. Vienu priešmokyklinio ugdymo grupės komplektu padidėjo Aštriosios Kirsnos skyriuje. Siekiant patenkinti visus juos lankyti norinčių vaikų tėvų prašymus, pakeisti grupių modeliai Lazdijų miesto vaikų darželiuose-mokyklose „Vyturėlis ir „Kregždutė“. Patvirtini keturi jungtiniai klasių komplektai Kučiūnų ir Kapčiamiesčio pagrindinio ugdymo skyriuose. Iš viso rajono ugdymo įstaigas šiuo metu lanko 2247 vaikai ir moksleiviai. Ugdymo įstaigose sėkmingai vyksta vakcinacija.  Iš viso yra pasiskiepiję 31proc. moksleivių. 88 proc. švietimo įstaigų darbuotojų imunizuoti. Šie rodikliai yra vieni geriausių Lietuvoje.
  • Tarybai pritarus, patvirtintos 42 Lazdijų meno mokyklos klasės arba grupės, kuriose planuoja mokytis 404 mokiniai. Šiais mokslo metais jie gali rinktis choreografijos, ankstyvojo integruoto ugdymo, muzikos, dailės, meninės kalvystės programas. Mokykla turi savo skyrius Seirijuose, Veisiejuose, Krosnoje, Šeštokuose.
  • Tarybos nariai vienbalsiai pritarė Lazdijų rajono garbės pilietės Birutės Vanagienės kandidatūrai, siūlant ją apdovanoti garbingu Lietuvos savivaldybių asociacijos apdovanojimu –ženklu „Auksinės krivūlės riteris“.
  • 8 šiandien savivaldybės tarybos posėdyje priimti sprendimai buvo susiję su savivaldybės turto valdymu – priėmimu, perdavimu bei nuoma.
  • Pasveikinti rajono savivaldybės tarybos nariai, gimtadienius šventę nuo paskutinio iki šio tarybos posėdžio – Birutė Vėsaitė, Valdas Žička ir šiandien jubiliejinį gimtadienį mininti Daiva Ambrazevičienė. Merė Ausma Miškienienė jiems įteikė gėlių ir padėkojo už aktyvų, produktyvų ir nuoširdų darbą.

Informacija atnaujinta 2021-09-10 15:49