Rajono vadovų ir seniūnų dėmesio centre – elektros teikimo problemos bei tinkama kelių priežiūra
Dėl užsitęsusio snygio ir pūgų rajono gyventojai susidūrė su didelėmis problemomis: šimtuose sodybų dingo elektra, neišvažiuojamais tapo keliai – visa tai su savivaldybės seniūnijų seniūnais aptarė savivaldybės vadovybė. Į sutikimą buvo pakviestas ESO Alytaus regiono eksploatavimo tinklų skyriaus vadovas Tomas Keršys. Ir savivaldybės vadovai, ir seniūnai turi priekaištų dėl ESO paslaugų teikimo. Gana lėtai šalinant gedimus keturiose Lazdijų rajono seniūnijose esančiuose kaimuose, gyventojai iki šiol neturi elektros. Seniūnų žiniomis, elektros tiekimas vis dar neatnaujintas Panemunės, Mangaroto, Žilvičių, Gudonių (Noragėlių seniūnija), Vaickūniškės, Mockonių (Seirijų seniūnija), Varviškės, Bugiedos, Sventijansko, Sirguškės, Jančiulių, Menciškės (Kapčiamiesčio seniūnija), dalyje Paliepio (Veisiejų seniūnija) kaimuose. Kai kurie minėtų kaimų gyventojai elektros neturi jau keturios paros. Apmaudu, kad vieninteliu ESO pateikiamu telefono numeriu dažniausiai neįmanoma prisiskambinti, o dėl to kai kurie gyventojai iki šiol negalėjo pranešti apie elektros gedimus savo sodybose. T. Keršys pripažino, kad ESO komunikacijos problema šiuo metu yra, todėl prašė rajono gyventojus, kurie ilgiau nesulaukia pagalbos, bandyti gedimus registruoti dar kartą, nepavykus užregistruoti, prašoma apie gedimą informuoti seniūną, o jis savo ruožtu pateiks informaciją ESO. Jo pateiktais duomenimis, trečiadienį be elektros buvo likę 1000 Lazdijų rajone gyvenančių elektros vartotojų, ketvirtadienį jų likę apie 330. Po susitikimo seniūnai operatyviai surinko bei ESO atstovui perdavė sąrašą Lazdijų rajono kaimų, kuriuose iki šiol nėra atstatytas elektros tiekimas. Savivaldybės priešgaisrinė tarnyba, kaip sakė susitikime dalyvavęs tarnybos vadovas Marius Varnelis, pasirengusi padėti ne tik žmonėms, bet ir ESO darbuotojams, jei šie nepasiekia vietų, kuriose reikia atstatyti elektros tiekimą. Gaisriniai automobiliai pravažūs, tad galėtų pagelbėti ir pasiekiant užpustytas atokias vietas.
Susitikime seniūnai pristatė situaciją keliuose. Nors iki šios dienos vakaro beveik visi seniūnijoms priklausantys keliai buvo nuvalyti arba likę tik nedidelės jų atkarpos, rajono savivaldybės merė A. Miškinienė kvietė seniūnus įsiklausyti į gyventojų prašymus, pagalvoti, kaip galima padėti kiekvienu konkrečiu atveju. Susitikime taip pat akcentuota, kad labai svarbu tinkamai nuvalyti kelius, kurie veda į vienišų, slaugomų, dializuojamų, taip pat tų gyventojų sodybas, kur tikėtina gali prireikti greitosios medikų pagalbos. Su seniūnais aptartas ir konkrečių veiksmų planas, jeigu vėl pasnigtų. Kaip susitikimo pabaigoje akcentavo savivaldybės merė, svarbus kiekvienas rajono gyventojas ir jam reikalingos paslaugos turi būti suteiktos kaip įmanoma greičiau.
Informacija atnaujinta 2021-01-28 22:34
Lazdijų rajono savivaldybė