Lt
Pradžia

Savaitgalis Veisiejų regioniniame parke: tarp balinių vėžlių, medvarlių ir Lietuvos orchidėjų

Savaitgalis Veisiejų regioniniame parke: tarp balinių vėžlių, medvarlių ir Lietuvos orchidėjų

Savaitgalį savivaldybės administracijos darbuotojai turėjo progą susipažinti su unikaliausiomis Veisiejų regioniniame parke esančiomis NATURA 2000 teritorijomis – Petroškų mišku, Paveisiejų kaimo apylinkių pievomis ir Ančios ežero šiaurine apyežere. Pavedžioti slėpiningais takais ekskursijos dalyvius, parodyti, kur gyvena reti  gyvūnai, auga išskirtinio grožio Dzūkijos pelkių augalai leidosi Veisiejų regioninė parko direktorė Irma Maciulevičienė.

Išvykos dalyviams buvo suteikta galimybė Petroškų miške esančiame Šikinežerio ežere, kurio teritorijoje fiksuojama pati didžiausia balinio vėžlio populiacija, paleisti balinių vežlių jauniklius, aplankyti natūralias balinių vėžlių kiaušinių dėjimo vietas, pamatyti medvarles, kitus retus varliagyvius, stebėti atokaitoje besiilsinčius jau užaugusius balinius vėžlius.

Ančios ežero šiaurinėje dalyje – pasigrožėti įvairių rūšių gegūnėmis, dar vadinamomis Lietuvos orchidėjomis, čia augančiomis kupstinėmis šluotsmilgėmis, vėdrynais, gaisrenomis, neužmirštuolėmis ir kitais augalais, kurie kitose Lietuvos vietose jau neaptinkami. Šioje teritorijoje plačialapės gegūnės populiacija yra viena iš nedaugelio išlikusių gyvybingų rūšies populiacijų visoje šalyje.

Svarbu tai, kad daugelis retų augalų ir gyvūnų mūsų rajone įsitvirtino, pradėjo plisti, o kai kurie jau išbraukti iš Raudonosios knygos.

Kelionė po Veisiejų regioninį parką parodė, kokią įtaką išsaugant gamtos natūralumą turi žmogus – tereikia jai netrukdyti, nekenkti ir galvoti plačiau: ne tik apie šiandieną, bet ir apie laiką po daugelio dešimtmečių, kai gamtos išsaugojimu jau rūpinsis mūsų anūkai ar proanūkiai.   

Name

Informacija atnaujinta 2021-06-14 16:56