Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komitete: COVID-19 situacijos gerėjimas, atnaujinamos ligoninės paslaugos, tęsiama vakcinacija
Lazdijų rajone šios dienos duomenimis 453 rajono gyventojai laikomi pasveikusiais. Iš 129 sausio 18-21 dienomis paimtų ėminių, COVID-19 liga nustatyta 7 gyventojams, iš viso serga 140. Šie skaičiai buvo pateikti rajono savivaldybės tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje.
Komitete aptartas ir vakcinacijos klausimas Lazdijų rajone. Pirmieji buvo paskiepyti 90 ligoninės darbuotojų, kurie sausio 28 dieną gaus jau antrą vakcinos dozę. Vakcinaciją rajone koordinuojančios įstaigos – UAB „Lazdijų sveikatos centras“ ir VšĮ Lazdijų savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centras praėjusią savaitę paskiepijo 270 prioritetinėms grupėms priklausančių asmenų – pirminės sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojus, Lazdijų ligoninėje dializuojamus pacientus, slaugos skyriaus pacientus, socialinės globos įstaigų darbuotojus ir gyventojus, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Lazdijų skyriaus darbuotojus, privačius odontologus, Lazdijų socialinių paslaugų centro darbuotojus.
Netrukus Lazdijų rajoną pasieks dar 69 dozės vakcinos, kuri yra skirta vairuotojams, pervežantiems COVID-19 liga sergančius ligonius, bendruomeninių globos namų „Židinys“ darbuotojams ir budėtojams, Lazdijų visuomenės sveikatos biuro specialistams ir rajone dirbantiems farmacininkams.
Lazdijų ligoninėje nėra naujų susirgimų, šiuo metu serga 5 darbuotojai, todėl atnaujinamos visos paslaugos, planuojama jau vasario mėnesį dirbti pilnu pajėgumu. Ligoninės direktorius Valdas Vabuolas informavo, kad:
- Nuo šios savaitės pradžios teikiamos visos fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugos, kurios pacientams buvo atidėtos dėl COVID-19 situacijos ligoninėje, kai centro veikla buvo laikinai sustabdyta;
- Jau dirba gydytojai reabilitologai, kurie šeimos gydytojų atsiųstiems pacientams skiria naujas paslaugas;
- Fizinės medicinos ir reabilitacijos centro darbuotojai po remonto sugrįžo į savo patalpas pirmajame ligoninės aukšte;
- Nuo sausio 19 dienos Lazdijų ligoninė teikia naują – II lygio ambulatorinės medicinos psichiatro paslaugą. Pacientai priimami su šeimos gydytojo siuntimu;
- Lazdijų ligoninė šiuo metu dar talkina Alytaus ligoninei, padėdama teikti terapines ir chirurgines paslaugas.
Komitete buvo aptarta Lazdijų rajono savivaldybės 2019 metų visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaita. Komiteto nariai siūlė būdus, kurie gali būti taikomi mažinant rajone gyventojų mirtingumą, savižudybių skaičių, gerinat gyventojų psichinę sveikatą.
Kitas Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto posėdis vyks sausio 26 dieną, antradienį. Į posėdį dėl veiksmų koordinavimo teikiant gyventojams kuo geresnes ir labiau jų poreikius atitinkančias paslaugas bus kviečiami visų rajono savivaldybėje veikiančių pirminės sveikatos priežiūros įstaigų vadovai.
Informacija atnaujinta 2021-01-21 19:26
Lazdijų rajono savivaldybė