Pradžia

Taryba pritarė daugiau kaip 3 mln. eurų investicijoms į rajono ugdymo įstaigų infrastruktūrą 

Taryba pritarė daugiau kaip 3 mln. eurų investicijoms į rajono ugdymo įstaigų infrastruktūrą 

Beveik du milijonai eurų  atkeliaus į Lazdijų mokyklas-darželius „Kregždutė“, „Vyturėlis“ , ir Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnaziją. Tai numatyta projekte „Visos dienos mokyklos įkūrimas Lazdijų rajono savivaldybėje“, kurio įgyvendinimui sprendimu pritarė savivaldybės taryba.  Projekto veiklos padės gerinti  viešųjų švietimo paslaugų kokybę ir prieinamumą, formalųjį ir neformalųjį ugdymą. Minėtose įstaigose bus įkurtos visos dienos mokyklos. Tuo tikslu  planuojama atlikti patalpų remontą, sutvarkant vidaus ir lauko erdves, įsigyti baldus bei įrangą, reikalingus visos dienos mokyklos kūrimui ir veiklai organizuoti Mokymosi aplinka taps saugesnė, bus užtikrintos lygios galimybes kiekvieno vaiko ugdymui.

  Dar viena, daugiau nei 1 mln. eurų, investicija į rajono švietimo įstaigas tarybos posėdyje  numatyta pritariant projektui „Ikimokyklinio ugdymo grupių plėtra Lazdijų rajono savivaldybėje“. Jo lėšomis Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos Ikimokyklinio ugdymo skyriuje bus įkurtos 2 papildomos ikimokyklinio ugdymo grupės, sukurtos 36 naujos vietos.  Grupės įsikurs prie esamo pastato pastačius priestatą ar modulinį statinį. Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos  ikimokyklinio ugdymo skyriaus grupės persikels į gimnazijos pastato I aukštą.  Čia taip pat bus įkurta nauja, 12 vietų grupė. Lazdijų mokykloje-darželyje „Vyturėlis“, prie esamų pastatų pastačius priestatą bus įkurtos net 3 papildomos ikimokyklinio ugdymo grupės – sukurtos 46 naujos vietos ikimokyklinukams.

Projekto veiklomis siekiama Lazdijų rajono ugdymo įstaigose sudaryti geresnes sąlygas, padidinti ugdymo paslaugų prieinamumą ir pritaikyti infrastruktūrą neįgaliesiems.

Abiem projektams įgyvendinti savivaldybės taryba patvirtino dalinį finansavimą iš rajono biudžeto – ne mažiau kaip 15 proc. tinkamų finansuoti išlaidų. 

Vadovaujantis LR Švietimo įstatymu, jau nuo 2025 m. rugsėjo mėnesio ugdymas pagal ikimokyklinio ugdymo programą yra visuotinis nuo 3 metų amžiaus. Todėl turime sudaryti sąlygas visiems rajono savivaldybės vaikams patekti į ikimokyklinio ugdymo įstaigas.

Informacija atnaujinta 2024-02-19 10:34