Pradžia

Veisiejuose paminėta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena

Veisiejuose paminėta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena

Šiandien, Kovo 11-osios išvakarėse, Veisiejuose paminėta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Šventės metu vyko simbolinis Kovo 11-osios minėjimas bei tradicinis moksleivių bėgimas „Laisvės taku“. 

Santarvės aikštėje šiandien susirinko savivaldybės ugdymo įstaigų moksleiviai, mokytojai, jaunieji šauliai, vietos bendruomenių nariai, vicemeras Dalius Mockevičius, Veisiejų seniūnas Zenonas Sabaliauskas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Asta Zablackienė. Taip pat renginyje dalyvavo Laisvės kovų įamžinimo darbo grupės nariai bei tarybos nariai.

„Mieli mokiniai, mokytojai, jaunieji šauliai ir visi mūsų krašto žmonės, kurie šiandien susirinkote švęsti mūsų laisvės dieną. Šiandien ypatinga diena daugiau nei prieš 30 metų Lietuva pasirinko laisvės kelią. Simboliška, kad tradicinis bėgimas vadinamas „Laisvės taku“. Kaip Lietuva drąsiai ir tvirtai žengė savo laisvės keliu, taip ir jūs būkite drąsūs, tvirti, vieningi bei pasitikintys savimi su Kovo 11-ąja“, – susirinkusiuosius sveikino vicemeras Dalius Mockevičius.

Šventė prasidėjo Lietuvos himno giedojimu ir vaikų deklamuojamomis eilėmis. Vėliau prie Nepriklausomybės paminklo buvo padėtos gėlės ir uždegtos atminimo žvakelės pagerbiant visus, kurie kovojo už Lietuvos laisvę.

Šventinę atmosferą kūrė ir muzikinius pasirodymus dovanojo Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos moksleiviai.

Po minėjimo vyko jau tradicija tapęs moksleivių bėgimas „Laisvės taku“, kurį organizavo Lazdijų sporto centras. Mažiausiems tradicinio bėgimo prizininkams vicemeras Dalius Mockevičius įteikė medalius.

 
 

Informacija atnaujinta 2026-03-11 15:40