Lt
Pradžia

Bitininkams – parama bičių maistui

Bitininkams – parama bičių maistui

Bitininkai, laikantys mažiau kaip 150 bičių šeimų, gali kreiptis dėl paramos už papildomą bičių maitinimą. Bičių laikytojams iš valstybės biudžeto bus skiriama iki 5,79 Eur už bičių šeimą arba ne daugiau kaip 11,58 Eur už ekologinės gamybos ūkio sertifikuotą bičių šeimą.

Paraiškos priimamos iki rugsėjo 15 dienos atvykus į savivaldybės Kaimo ir žemės ūkio plėtros skyrių. Su savimi bitininkas turi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, bitėms skirto maisto (cukraus, invertuotojo cukraus sirupo) pirkimą įrodančius dokumentus. Ekologinius ūkius turintys bičių laikytojai turės pateikti ir sertifikavimo institucijos išduotą sertifikatą bei ekologiško cukraus kokybės įrodymo dokumentus.

Parama bus skiriama bičių laikytojams, kurie nustatyta tvarka Ūkinių gyvūnų registre yra deklaravę savo laikomų bičių šeimų skaičių ir yra įsiregistravę Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre kaip valdos valdytojai arba partneriai. Jeigu po paramos paraiškos pateikimo pasikeitė laikomų bičių šeimų skaičius, per 7 kalendorines dienas apie šį pasikeitimą bičių laikytojai privalo pranešti teritoriniam Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos skyriui.

Dėl išsamesnės informacijos kreiptis į vyr. specialistę Vilmą Kandratavičienę, el. p. vilma.kandrataviciene@lazdijai.lt, tel. 8 698 84 373.

Informacija atnaujinta 2022-08-02 13:31